NEJNOVĚJŠÍ TREND DVEŘNÍHO KOVÁNÍ? TMAVÉ BARVY A OBLÉ MINIMALISTICKÉ TVARY

NEJNOVĚJŠÍ TREND DVEŘNÍHO KOVÁNÍ? TMAVÉ BARVY A OBLÉ MINIMALISTICKÉ TVARY

Ať už stavíme moderní komerční projekty, veřejné budovy nebo tradiční rodinné domy, nepochybně chceme, aby všechny prvky - stavební, technické i vizuální - byly v souladu s celkovým vyzněním stavby z pohledu funkce i designu. Jaké dveřní kování vybrat, pokud chceme využít aktuální trendy?

trend-1.jpg

Minimalismus - styl, který se neokouká


Nejvýraznějším designovým trendem dneška je minimalismus. Čisté linie, minimum zdobných prvků se pak odrážejí v nových designech dveřních kování.

Elegance bez zdobných prvků, jednoduché přímé linie, zkrátka minimalismus - to je trend, který se dnes uplatňuje v moderních interiérech,“ říká Kristina Boda, ředitelka firmy Cobra. Důraz na eleganci se projevuje také v rostoucí oblibě rozetových kování místo štítových variant, často se dokonce montují pouze kliky bez spodní rozety. „Minimalismus klade zvýšené nároky na práci designéra – jednoduché přímé linie kliky v žádném případě nesmí znamenat ostré hrany, o které se budete odírat nebo které vám budou nepříjemné při úchopu. U dveřních kování nesmí být design samoúčelný, trápili byste se při každém dotyku kliky. Skutečná kvalita se pozná právě v souladu minimalistického designu a prvotřídní ergonomie.“

Cobra exceluje s naší vlajkovou lodí - kolekcí COBRA Q oceněnou nejprestižnějšími světovými designovými cenami včetně Red Dot Design Award (více ZDE). Trojici klik Q (Infinity, Spectra a Ultima) vytvořil renomovaný designér Petr Novague na základě jednoduchého zadání – minimalismus-elegance-solidnost-ergonomie. Světová designová ocenění dokládají, že v moderních interiérech s klikami z kolekce Cobra Q rozhodně neuděláte chybu. Ke kolekci Q designér Petr Novague dodává: „Jsem toho názoru, že design je klíčová vlastnost produktu. Funkčnost a kvalitu beru jako samozřejmost, náskok a odlišnost od konkurence výrobku dodá design. V případě kování Cobra Q věřím, že se nám to podařilo dosáhnout mimořádného výsledku. Ve svých návrzích extrémně dbám na ergonomii, ta byla v této zakázce klíčová a především u modelu Specra je hodně inovativní.“

Estetika střídmosti a jednoduchosti se odráží i v řadě dalších kování z velké kolekce COBRA DESIGN LINE - pozornost si zaslouží i cenově atraktivní modely Vera, Zoe či Esme. Každý model má svůj unikátní charakter, obecně jsou modely kolekce Design line vhodné do novostaveb nebo takových rekonstrukcí, kde je cílem vnést moderní prvky do klasických interiérů.

 

 

trend-2a.jpg
Q Infinity
trend-2b.jpg
Q Spectra
trend-2c.jpg
Q Ultima

Tmavá a černá kování dodají eleganci

Skutečnou módou posledních let je rostoucí obliba tmavých a černých dveřních kování.

Zapomeňte na hnědé plastové kliky v panelácích, mluvíme o moderních klikách z matného titanu nebo exkluzívní slitiny Zamac,“ zdůrazňuje Kristina Boda z firmy Cobra. „Tmavé barvy vnesou do interiéru zcela nový charakter. Matný povrch titanových klik působí nesmírně elegantně, černé minimalistické kliky jsou pak vyloženě luxusní a nadčasové.“ 

Ať je interiér moderní nebo tradiční, šíře nabídky kolekce tmavých dveřních kování BLACK LINE umožní zvolit optimální tvar v módní tmavé barvě. Mezi titanovými klikami zaujmou novinky Athena a Aphrodité, matným černým povrchem okouzlí třeba také modely Vera, Cobra 1535 a 2165.

„V případě tmavých dveřních kování Black Line je dobré  si uvědomit, že jsou vizuálně dominantní, klika je zkrátka více „vidět“. Proto je třeba pečlivě volit takový model, který svými tvary bude odpovídat celkovému charakteru vaší domácnosti,“ říká Kristina Boda. „U tmavých klik se také více zamyslete na samotnou velikostí kliky – pro menší místnosti je vždy vhodné volit subtilnější varianty kování, jinak si v interiéru velká klika zabere příliš mnoho pozornosti. Naopak větší místnosti vyžadují masívnější, větší kliky, aby v prostoru nepůsobily nepatřičně.“

Samozřejmě – představa tmavých dveřních kování může působit nečekaně až avantgardně. Věřte ale, že správně zvolené tmavé tóny dveřního kování přinesou do interiéru luxus a eleganci, při správné kombinaci s dalšími stylotvornými prvky dají vašim místnostem úplně nový, moderní náboj.

Maximálního souladu je možné dosáhnout i díky tomu, že v nabídce jsou i černá vstupní ochranná kování Apollo, Mars a Tower, dveřní madla a dokonce i okenní kování.
Každý projekt si zaslouží své vlastní ideální řešení - správný výběr kliky ocení uživatelé po dlouhá léta. Šíře sortimentu COBRA z pohledu designů, materiálů i cenových úrovní poskytuje jistotu, že není nutné dělat kompromisy a můžeme volit správně.

 

trend-4c.jpg
Aphrodite
trend-4b.jpg
Vega
trend-4a.jpg
Athena
trend-3c.jpg
Vera
trend-5d.png
Apollo
trend-5e.png
Linda

 

Nejste si jistí, který materiál, design či povrch je pro vás ten pravý?

Rádi vám pomůžeme s výběrem z naší nabídky 3.778 dveřních kování.

 

ASISTENT VÝBĚRU VÁM POMŮŽE VYBRAT IDEÁLNÍ KOVÁNÍ PRO VÁS

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Pro všechny objednávky nad 2000 Kč bez DPH
24/7 zákaznická podpora

Zákaznická podpora 24/7

Profesionální podpora pro zákazníky online nebo na telefonu 24/7
Garance vrácení peněz

Garance vrácení peněz

Pokud nevyberete správně, peníze vrátíme do 30ti dnů

Napište nám

Položky označené * jsou povinné.
Napište nám Zavřít