Jak se pozná opravdu dobrá interiérová klika?

Jak se pozná opravdu dobrá interiérová klika?

Možnosti výběru funkčních bytových doplňků jsou nepřeberné, dveřní a okenní kování pochopitelně nejsou výjimkou. Ačkoliv nás designové trendy posledních let neomylně směřují k designové čistotě a minimalismu, stále je řada našich interiérů tradičních nebo třeba rustikálních. Kliky se během dne dotkneme mockrát, je to prvek, který budeme mít doma opravdu dlouho, dokážeme proto zvolit tu správnou kliku pro naši domácnost?

„Obecně platí nutnost individuálního řešení pro každý interiér,“ říká Kristina Boda, ředitelka společnosti Cobra, největšího českého dodavatele dveřních kování. „Považujme technickou kvalitu za vyřešenou a soustřeďme se na dva hlavní aspekty, které určí dlouhodobou spokojenost s dveřním kováním - ergonomii a design.“

Cobra Q Ultima - poznávacím znakem kování Q Ultima jsou jednoduchost a elegance. Matný černý povrch okouzlí v elegantních dřevěných i bílých minimalistických interiérech. Kolekce Cobra Q získala nejprestižnější světová designová ocenění včetně Red Dot Award 2019


Vybíráte-li dveřní kování, je dobré vědět, co od kliky očekáváme - je to jen mechanický nástroj otevírající dveře nebo má potrhnout charakter bytu? Design kliky musí jít ruku v ruce s pojetím celého interiéru. Moderní jednoduché vybavení bytu vyžaduje kliky bez zdobných detailů, naopak rustikální domácnosti přivítají designový návrat v čase ke kulatým tvarům s prolisy nebo kovanými detaily.


„Úchop kliky je zcela zásadní, důležitá je optimální velikost pro všechny členy domácnosti. Lépe je koupit mírně větší kliku, než zbytečně titěrnou. Masívní kliky dodají pocit bytelnosti do větších prostor, menší kliky jsou vhodné do menších bytů,“ říká Kristina Boda z Cobry. „A pozor na ostré hrany, které mohou být při častém používání vyloženě nepříjemné.“

 

Cobra Aphrodite a Athena z kolekce Black Smith - novinky roku 2021 zaujmou nejen estetickou čistotou, ale i elegantním titanovým povrchem. Svými křivkami i barvou nežádají o dominanci v interiéru, spíše vhodně doplní moderní charakter vašeho bytu.

 

E-SHOP

 


 

Jaké kování je podle posledních trendů nejoblíbenější ze strany klientů?


V posledních letech vnímáme příklon k moderním klikám s čistým až minimalistickým designem. Estetická střídmost vede k nahrazování štítových kování rozetovými, často se montuje pouze klika bez spodní rozety. Za vzor si vezměme vlajkovou loď Cobry - kolekci dveřních kování Cobra Q, oceněnou na nejprestižnějších designových soutěžích. Přímé linie a estetická čistota a hlavně příkladná ergonomie, to jsou aspekty, které předurčují minimalistické kliky do moderních interiérů. 

„Utečme od unifikovaných řešení, v Cobře věříme, že každý dům či byt si zaslouží svůj osobitý styl. Modelem, který může vnést kontrast mezi modernou a tradicí je třeba kolekce Cobra Black Smith propojující skutečné kovářské řemeslo s moderními postupy a designy,“ vysvětluje Kristina Boda z Cobry. „Takové kování můžete použít jak do moderních interiérů jako kontrastní prvek nebo vybrat model, který bude vyhovovat vyloženě rustikálnímu interiéru,“ dodává.

Představte si, že se denně dotýkáte sametového povrchu kliky ukrývající oheň kovářské výhně, v provedení, které bude přesně odpovídat stylu vaší domácnosti.

 

Cobra Black Smith - na pohled čistota a jednoduchost, na dotek jedinečnost a řemeslo - to je kovaná klika z kolekce kovaných výrobků Black Smith. Nebojte se je použít i do vlhkých prostor vašich domácností, vydrží totiž téměř vše.

 

Každý interiér si zaslouží své vlastní ideální řešení - správný výběr kliky oceníte po dlouhá léta. Šíře sortimentu COBRA z pohledu designů, materiálů i cenových úrovní poskytuje jistotu, že není nutné dělat kompromisy a můžete volit správně.

 

Nejste si jistí, který materiál, design či povrch je pro vás ten pravý? Rádi vám pomůžeme s výběrem z naší nabídky 3.778 dveřních kování.

ASISTENT VÝBĚRU VÁM POMŮŽE VYBRAT IDEÁLNÍ KOVÁNÍ PRO VÁS


 

Cobra Design line - ucelená kolekce prémiových dveřních kování v minimalistickém designu. Umírněný design, estetická čistota, trvalá kvalita, to jsou hodnoty, které lze ocenit v každém moderním interiéru

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Pro všechny objednávky nad 2000 Kč bez DPH
24/7 zákaznická podpora

Zákaznická podpora 24/7

Profesionální podpora pro zákazníky online nebo na telefonu 24/7
Garance vrácení peněz

Garance vrácení peněz

Pokud nevyberete správně, peníze vrátíme do 30ti dnů

Napište nám

Položky označené * jsou povinné.
Napište nám Zavřít