Antibakteriální kliky COBRA CU+ pomůžou zlepšit hygienu veřejných prostor

Nejen nemocnice a školy, ale i bytové domy nebo třeba restaurace představují rizikový prostor z pohledu přenosu virových a bakteriálních infekcí. Pochopitelně i na konkrétní místnosti v domácnostech klademe zásadně vyšší nároky z pohledu hygieny. Ambicí architekta i stavitele tak musí být hledání řešení, která pomohou snížit riziko přenosu virů a bakterií a zlepší tak mikrobiální klima sdílených prostor.

Konstrukcí či stavebními prvky jistě nevyřešíme chřipkové epidemie, ale správným řešením cirkulace vzduchu, kvalitní klimatizací úroveň budovy z pohledu zdravotní hygieny výrazně zvýšíme.

 

antibakterial_1b.jpg

OPOMÍJENÉ DVEŘNÍ KOVÁNÍ

Jedním z rizikových prvků přenosu bakterií jsou dveřní kování. Dotýká se jich mnoho lidí, ulpívají na nich nejen nečistoty, ale ve významném množství i bakterie. Podle statistiky (Unilever, WC Glorix research) si po použití WC umyje ruce jen 40% lidí. Představa, že například hodinový čistící režim na dveřích toalet benzínových pump nebo restaurací řeší problém s přenosem bakterií a virů, je zcela iluzorní.

V domácnostech se jako nejproblematičtější jeví dveře do koupelen a na toalet. Většinou není možné nebo efektivní použít posuvné bezdotykové dveře. Optimálním řešením je proto použití dveřního kování vyrobeného z antibakteriálních materiálů. 

ANTIBAKTERIÁLNÍ KLIKY A MADLA Z CU+  

Antibakteriální dveřní kování vyrobené z CU+ (antimikrobiální měď) představuje nejdostupnější a nejefektivnější způsob hubení bakterií přímo na samotné klice. Použitý materiál prokazatelně hubí 99.9% bakterií a zabraňuje tak jejich dalšímu šíření.

 

antibakterial06.jpg
cu-1185-bez-rozety.jpg
CU+ 1185 klika bez rozety

 

HLAVNÍ VÝHODY KOVÁNÍ Z ANTIBAKTERIÁLNÍ MĚDI

 • je vědecky prokázaná účinnost CU+. Použitý materiál je dokonce výrazně účinnější, než stříbro.
 • Účinek je nepřetržitý, nezávislý na vnějším prostředí (vlhkost, světlo, atd.)
 • Klika zůstává účinná i po opakovaném mokrém a suchém oděru a opakované kontaminaci
 • Přirozená oxidace kliky nesnižuje antibakteriální účinnost.
 • CU+ je plně recyklovatelný.
 • Jediný pevný kovový povrch schválený Americkou agenturou pro ochranu životního prostředí (EPA).

CHARAKTERISTIKA KOVÁNÍ COBRA CU+

Kliky Cobra CU+ doporučujeme do veřejných prostor, kde ovlivňují mikrobiální klima pro tisíce lidí. Designové i užitné vlastnosti je ale předurčují k širokému využití i v soukromém sektoru - v domácnostech nebo menších kancelářích. Antibakteriální vlastnosti přivítají i rodiče často nemocných dětí, které jsou náchylné k dalším onemocněním. Kliky samozřejmě nepomohou proti alergiím, ale antibakteriální účinek CU+ při použití u domácích koupelen, toalet nebo třeba dětských pokojů představuje jasnou přidanou hodnotu.

 • Univerzální design vhodný do moderních interiérů
 • Technické řešení umožňuje nejen samozřejmou montáž v nových stavbách, ale přímo i jako náhrada dosavadních standardních rozetových kování - místo odmontovaného starého kování namontujete snadno namontujete nové
 • Oblé tvary kliky zaručují optimální ergonomii nejen pro ruce dospělých, ale i dětí
 • K dispozici je rozeta s otvorem pro dózický klíč, cylindrickou vložku i WC zámek, kování je tedy použitelné ve veřejných prostorách stejně jako v libovolných místnostech bytu
 • pro posuvné dveře nebo sprchové kouty jsou k dispozici dvě varianty madel - 1185 s roztečí 250mm a 475 s roztečí 230mm

 

PRODUKTY COBRA CU+

cu-1185ror.jpg
CU+ 1185 ROR
cu-1185roy.jpg
CU+ 1185 ROY
cu-1185raf.jpg
CU+ 1185 RAF
cu-1185-p-madlo.jpg
CU+ 1185P madlo
cu-475-p-madlo.jpg
CU+ 475 P madlo
cobracu-katalog.jpg
Katalog ke stažení
 
V případě zájmu o použití antibakteriálních klik do vašich projektů nebo interiérů nás, prosím, kontaktujte na emailu info@cobra-cz.cz nebo nás kontaktujte na našich kontaktních adresách ZDE

 

Chcete vědět více o antimikrobiální mědi?

Podrobné informace a nejčastější otázky jsou zodpovězeny ZDE

 

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Pro všechny objednávky nad 2000 Kč bez DPH
24/7 zákaznická podpora

Zákaznická podpora 24/7

Profesionální podpora pro zákazníky online nebo na telefonu 24/7
Garance vrácení peněz

Garance vrácení peněz

Pokud nevyberete správně, peníze vrátíme do 30ti dnů

Napište nám

Položky označené * jsou povinné.
Napište nám Zavřít