Na co nezapomenout při výběru vhodného dveřního kování?

Na co nezapomenout při výběru vhodného dveřního kování?

O radu jsme požádali Kristinu Boda, ředitelku firmy COBRA, největšího českého dodavatele dveřních kování.

Na co se soustředí zákazníci při výběru dveřního kování?

Pro zákazníky je samozřejmě nejzajímavější výběr designu samotné kliky – zdá se, že nejdůležitější je vybrat správnou barvu a tvar, který se nám zkrátka líbí. Při volbě se proto soustřeďme se na charakter interiéru našeho domu či bytu – je spíše moderní a minimalistický nebo tradiční, romantický či rustikální?

 

Výrazným trendem posledních let jsou minimalistické jednoduché interiéry – zde se uplatní nejlépe moderní puristická kování, například naše rozsáhlá kolekce Cobra Design line. Zákazníci zde oceňují nejen eleganci bez zdobných prvků, ale také výjimečnou kvalitu. Podívejte se třeba na náš katalog vybraných dveřních kování DESIGN LINE.

Na druhou stranu velká skupina zákazníků vyznává spíše modely vhodné do tradičních až rustikálních interiérů. Romantický styl zkrátka vyžaduje jiný designový styl, než moderní novostavby. Mezi nejoblíbenější patří naše kolekce Kanelaz, která skvěle kombinuje moderní tvar s historizujícími rytinami.

 

 

Krása kliky není vše, důležitá je ergonomie

Máme zkušenost, že se zákazníci sami rozhodnou, jaké kliky se jim líbí a hodí se do interiéru. Při výběru dveřního kování se ale nenechávejme pouze okouzlit designem, do rozhodování musíme zapojit rozum. Důvod je zřejmý - ergonomie kliky. Správně vybraná klika je příjemná na úchop, nemá ostré hrany a její velikost vyhovuje všem členům rodiny. Podívejte se třeba na naši kolekci Cobra Q, která získala Red Dot Design Award nejen za design, ale i za ergonomii.

Na ergonomii dveřního kování buďte nároční, tvar a velikost kliky předurčují váš pocit z otevírání dveří na dlouhá léta. Je dobré zvážit, zda není klika příliš masívní pro ženské nebo dětské ruce nebo naopak příliš titěrná pro vchod do dílny.

Ani nepříjemný pocit ostrých hran nebo nekvalitních materiálů se nedá nijak ospravedlnit, je to zkrátka známka nekvalitního výrobku.  Příkladem jsou třeba plastové kliky v panelácích z osmdesátých let - ostré hrany, špatně odstraněné přetoky ve spoji. Vzpomínáte?

 

Jaké kování je podle posledních trendů nejoblíbenější ze strany klientů?

Dobrá rada na závěr – utečme od unifikovaných řešení a vyberme právě takový model, který bude svým tvarem, barvou a velikostí ideální právě pro nás a náš interiér. Klika je ve skutečnosti šperk, kterého se dotýkáme každý den, navíc vydrží na dveřích dlouhá léta. Na výběr je tolik kvalitních dveřních kování, že se určitě nemusíme spoléhat na módu nebo trendy, můžeme zvolit řešení ideální právě pro náš byt.

 

Přeji vám, ať máte při výběru vašich dveřních kování kliku. Ve výběru Vám nejlépe pomůže náš asistent výběru - snadno vyberete povrch, provedení i technické detaily a snadno se tak budete moci rovnou zabývat samotným výběrem vašeho ideálního dveřního kování.

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Pro všechny objednávky nad 2000 Kč bez DPH
24/7 zákaznická podpora

Zákaznická podpora 24/7

Profesionální podpora pro zákazníky online nebo na telefonu 24/7
Garance vrácení peněz

Garance vrácení peněz

Pokud nevyberete správně, peníze vrátíme do 30ti dnů

Napište nám

Položky označené * jsou povinné.
Napište nám Zavřít