Kování s ložiskem SCOOP vyřeší otevírání dveří ve veřejných prostorách

Poměrně častou chybou při finalizaci veřejných staveb je použití nevhodných detailů s cílem úspory nákladů.  Typickým příkladem jsou nesprávně vybraná objektová kování (např. kliky či madla dveří), která nejsou určená pro nadměrné zatížení v místech s vysokou frekvencí návštěvníků.  

Dveřní kování řešíme většinou až během realizace projektu a pod tlakem dodržení rozpočtů je často hlavním kritériem výběru jenom cena. Použité materiály i vnitřní mechanismus kování tedy často neodpovídají zvýšeným funkčním nárokům, které u veřejných objektů předpokládáme.  Výsledkem je, že standardní kování často nevydrží dlouhodobé užívání a je třeba jej reklamovat nebo rovnou nahradit novým vhodnějším. 

Nároky na dveřní kování vycházejí z definice objektových tříd dle ČSN EN 1906. Normy pochopitelně představují kompromis, který stanovuje minimální nároky a vlastnosti. Dlouhodobé zkušenosti potvrzují, že u veřejných objektů (od škol přes hotely až po budovy veřejné správy) nestačí běžně využívaná objektová třída 3, vhodná a nákladově efektivní jsou až dveřní kování odpovídající objektové třídě 4.

pullbloc-2000x500-cobra-pullbloc-1.jpg

 

Jaké je správné řešení? Odolná kování s ložiskem

Optimální řešení je použít objektové kování s vnitřním ložiskovým mechanismem PullBloc ®. Tato technologie je konstruovaná na dlouhodobé nadměrné i hrubější zatížení, ložiskové kliky tak lze využít nejen v kancelářích, hotelích nebo úřadech, ale i na sportovních stadionech nebo třeba na WC v restauracích.

K dispozici máme standardní úroveň kování s ložiskem PullBloc ® 3.0 i nejdokonalejší variantu PullBloc® 4.1. Na mechanismus PullBloc® 4.1 poskytujeme záruku 30 let!

Jak vlastně kování s ložiskem funguje?

Mechanismus objektových kování Cobra PullBloc ® obsahuje kuličkové ložisko vyrobené z tvrzené oceli, které zajišťuje hladký a tichý pohyb kliky i po 1.000.000 stlačení  - což je mimochodem i množství cyklů, na které se každé kování testuje. Pouzdro z tvrzeného polyamidu tvoří celek spolu se čtyřhranem a klikou. Společná rotace tohoto celku zabraňuje tření na hrdle kliky, což zvyšuje životnost celého systému.

Mechanismus kliky Cobra PullBloc ® obsahuje navíc kovový kroužek, který spojuje a zpevňuje celou vnitřní konstrukci – tím zajišťuje potřebnou stabilitu a bezproblémové upevnění na dveřích.  Zalisované závity s délkou 30 mm (spolu se standardně balenými šrouby) umožňují použití pro variabilní tloušťku dveří od 35 do 50 mm, klika je pak velmi stabilní.

pullbloc-2000x500-cobra-pullbloc-2.jpg

 

Jaké jsou tedy největší výhody objektového ložiskového kování Cobra PullBloc ®?

  • Verze PullBloc®4.1 odpovídá objektové třídě 4, varianta PullBloc®3.0 třídě 3.
  • Použitým materiálem i technologií snesou dlouhodobé nadměrné zatížení (testováno na 1 000 000 otevíracích cyklů), na mechanismus PullBloc® 4.1 poskytujeme záruku 30 let
  • Polyamidové pouzdro, čtyřhran i klika tvoří jeden celek, který rotuje společně - snižuje se tak tření a zásadně prodlužuje životnost celého systému
  • Verze PullBloc®4.1 dodáváme s klikou o průměru 22mm zaručující "bytelnější" pocit a lepší úchop
  • Díky jednotnému systému upevnění přes celou tloušťku dveří zaručují pevnou a dlouhodobě stabilní montáž.
  • Čtyři výstupky na plastové rozetě zabraňují protáčení, samotný použitý polyamidje pevný, ale poddajný, proto dobře drží na jakémkoliv povrchu dveří.
  • Rozetu není třeba dodatečně promazávat, kování Cobra PullBloc® je prakticky bezúdržbové.
  • Obě varianty PullBloc® jsou extrémně odolné vůči korozi
  • PullBloc ® je dlouhodobě používán v Německu a Rakousku, kde jsou s ním opravdu dobré zkušenosti. Všechny ložiskové kliky jsou certifikovány podle norem DIN, EN a O-Norm.
pullbloc-2000x500-cobra-pullbloc-3.jpg

Jaká kování s ložisky Cobra PullBloc ® máme na výběr v roce 2021?

Kromě volby mezi úrovní 3.0 a 4.1 máme možnost volit mezi třemi designovými variantami - Loft, Vision a Ufo. Všechny obsahují odpovídající ložiskový mechanismus, kliky jsou vyrobeny z „304“ nerezové oceli odolné proti poškrábání. Dle použité verze se liší průměrem kliky, to znamená 20mm vs 22mm.

LOFT
LOFT
VISION
VISION
UFO
UFO

U každé designové varianty můžeme volit mezi kováním rozetovým nebo dvěma druhy štítů - s roztečí 72mm nebo 90mm. Stejně tak je u každé varianty možné vybrat potřebný druh zámku - BB, PZ, WC.

 

ŠTÍT 72MM
ŠTÍT 72MM
pullbloc-dlouhy-stit.jpg
ŠTÍT 90MM
pullbloc-rozety.jpg
ROZETA
Doprava zdarma

Doprava zdarma

Pro všechny objednávky nad 2000 Kč bez DPH
24/7 zákaznická podpora

Zákaznická podpora 24/7

Profesionální podpora pro zákazníky online nebo na telefonu 24/7
Garance vrácení peněz

Garance vrácení peněz

Pokud nevyberete správně, peníze vrátíme do 30ti dnů

Napište nám

Položky označené * jsou povinné.
Napište nám Zavřít